Ndërlidhjet

KAMPI AS SAJLIAH/KATAR


Komanda Qendrore e ushtrisë amerikane tha se Arabia Saudite ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara të ndalin me lansimin e raketave Kruiz nëpër hapsirën e saj ajrore nga anijet në Detin e Kuq pas rënies së disa raketave në territorin e saj, të cilat nuk kanë shkaktuar dëmtime.
Gjenerali Victor Renuart tha se ushtria amerikane po përpiqet të përcaktojë problemin dhe do të vazhdojë me lansimin në kohën e përshtatëshme pas bisedimeve me sauditët.
XS
SM
MD
LG