Ndërlidhjet

RADIO EVROPA E LIRË


Trupat amerikane dhe trupat e gardës republikane irakene, po përgatiten të luftojnë jashtë Bagdadit në atë që zoti Ramsfeld e cilësoi si betejën e parë të luftës. Disa analistë thonë që lufta për kontrollin e Bagdadit mund të shndërrohet në një betejë të përgjakshme.
XS
SM
MD
LG