Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri i Jashtëm irakian, Naji Sabri tha sot se Iraku do t'e shndërrojë shkretëtirën në varrezë të madhe për forcat invaduese amerikane dhe britanike, nëse ato nuk tërhiqen.
"Ne do t'e shndërrojmë shkretëtirën tonë në një varrezë të madhe për ushtarët amerikanë dhe britanikë", ka thënë ministri i Jashtëm irakian.
Ministri Naji Sabri ka thënë se udhëheqia irakiane "funksionon dhe dë të funksionojë madje edhe nëse ky agresion vazhdon me vite".
XS
SM
MD
LG