Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell nesër udhëton në Turqi dhe në Bruksel të Belgjikës për bisedime lidhur me luftën në Irak dhe për rindërtimin e pas luftës së atij vendi, thotë Stejt Departmenti.
Siç thanë zyrtarët, Powell do të bisedojë me zyrtarët e Turqisë strategjinë e luftës së koalicionit të prirë nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG