Ndërlidhjet

SIDNEJ


Ministri i Jashtëm i Australisë, Alexander Downer ka thënë se vendi i tij nuk do të ofrojë trupa të tjera në angazhimet luftarake në Irak, se roli i saj ushtarak do të përfundojë kur të do të ndalen luftimet dhe se nuk do të dërgojë paqëruajtës në Irakun e pas-luftës.
Australia kontribuon me 2000 trupa në luftën e prirë nga Amerika kundër regjimit të presidentit irakian, Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG