Ndërlidhjet

AS – SALIJAH – KATAR


Trupat amerikane kanë kapur sasi të konsiderueshme armatimi dhe municioni në depot ushtarake irakene në jug të vendit. Sipas burimeve të komandës qëndrore amerikane, bëhet fjalë për një kompleks prej 40 deposh, por në to nuk janë gjetur dhe armë kimike.
XS
SM
MD
LG