Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia nuk do të diskutojë ndonjë kërkesë të re amerikane lidhur me rolin e Ankarasë gjatë luftës në Irak.
Kështu ka deklaruar ministri i jashtëm turk, Abdullah Gul, përpara vizitës së sekretarit amerikan të shtetit.
"Zoti Poëell thjesht po viziton një vend aleat dhe nuk është planifikuar asgjë paraprakisht", ka theksuar Gul.
XS
SM
MD
LG