Ndërlidhjet

MOSKË


Lufta në Irak do të nxisë Korenë e Veriut në përshpejtimin e programeve të saj bërthamore, ka deklaruar zëvendëskryeministri rus, Aleksandër Lusikov.
Ky i fundit ka nënvizuar se mungesa e bisedimeve të drejtpërdrejta mes Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut vetëm rrit rrezikun e situatës.
XS
SM
MD
LG