Ndërlidhjet

HILLA


Burimet e spitalit në qytetin Hill, 80 kilometra në jug të Bagdatit, kanë pohuar se 33 civilë janë vrarë dhe 300 të tjerë janë plagosur gjatë ditës së sotme, si pasosjë e fushatës së bombardimeve.
Numri i viktimave nuk mund të verifikohet nga burime të pavaruara.
XS
SM
MD
LG