Ndërlidhjet

NASIRIJA


Në një operacion shpëtimi të forcave speciale amerikane brenda territorit të kontrolluar nga irakenët, u lirua Jesicca Linch, ushtare amerikane, e cila ishte si e burgosur lufte që nga 23 marsi.
Së bashku me Linch janë sjellë dhe trupat e 11 personave, një pjesë e të cilëve besohen të jenë ushtarë amerikanë.
Operacioni u krye në një spital në Nasirija, ku mbahej Linch.
XS
SM
MD
LG