Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka protestuar pranë Shteteve të Bashkuara, rreth informacioneve, se forcat amerikane kanë goditur një zonë në Bagdat, në të cilën gjendet dhe ambasada ruse.
Moska ka këkruar marrjen e masave për të mënjanuar, sic thuhet në deklaratë, "incidente të tilla të rrezikshme dhe të papranueshme".
XS
SM
MD
LG