Ndërlidhjet

GJENEVË


Organizata Botërore e Shëndetësisë ka këshilluar udhëtarët të mënjanojnë vajtjen në Hong Kong dhe në rajonin e Guangdongut në Kinën jugore, rajone ku ka zanafillën SARS.
Deri tani nga kjo sëmundje kanë vdekur 75 njerëz dhe janë infektuar 1800 të tjerë.
XS
SM
MD
LG