Ndërlidhjet

AS –SALIHA – KATAR


Një bombë e re është përdorur në Irak gjatë bombardimeve të fundit nga gjuajtësit ushtarakë amerikanë, bombë e cila i përshtatet erës dhe kushteve të motit për të goditur saktësisht caqet e parapara.
6 bomba të tilla, nga 450 kilogramë secila, janë përdorur në Irakun qëndror kundër një kolone tankesh irakene.
XS
SM
MD
LG