Ndërlidhjet

TULKAREM


Ushtarët izraelitë, të mbështetur nga tanket dhe helikopterët ushtarakë kanë vendosur ndalim qarkullimin në qytetin e Tulkaremit në Bregun Perëndimor dhe kanë kontrolluar shtëpi më shtëpi.
Janë ndaluar mbi 100 vetë, por vetëm 7 prej tyre janë arrestuar.
Aksionet e trupave izraelite kanë ardhur pas atentatit vetvrasës të fundjavës së kaluar në Netanja.
XS
SM
MD
LG