Ndërlidhjet

AMMAN


Mbreti i Jordanisë Abdullah e ka ngritur zërin kundër luftës së prirë nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
Duka e quajtur luftën invazion, ai ka thënë se Jordani vazhdimisht ka refuzuar të lejojë shfrytëzimin e hapësirës ajrore nga forcat e koalicionit, dhe i ka mohuar raportet e mediave se trupat amerikane mund të kalojnë nëpër Jordani për të sulmuar Irakun.
XS
SM
MD
LG