Ndërlidhjet

AS – SALIJAH – KATAR


Burimet e ushtrisë amerikane kanë pohuar se po hetojnë incidentin, ku qenë përfshirë një gjuajtës amerikan F-15 dhe forcat tokësore të koalicionit.
Gjuajtësi F-15 ka goditur gabimisht trupat amerikano-britanike, ku për pasojë ka humbur jetën një ushtar, disa janë plagosur si dhe disa raportohen të humbur.
XS
SM
MD
LG