Ndërlidhjet

PRAGË


Demonstrata pro dhe kundër luftës në Irak janë zhvilluar në vende të ndryshme të globit.
Në Sarajevë 4 mijë njerëz kanë dalë para ambasadës amerikane në Bosnjë për të shprehur kundërshtimin me luftën.
Mijëra grekë kanë protestuar në qytete të ndryshme të Greqisë, ndërsa në kryeqytetin, Athinë, u mblodhën 10 mijë vetë.
Kanë protestuar kundër luftës dhe në disa vende aziatike, si në Indonezi, Malajzi, Filipine e Tajlandë.
Ndërsa në Bjellorusi, organizata kryesore e të rinjve ka shprehur mbështetjen e saj pro luftës në Irak.
XS
SM
MD
LG