Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelari gjerman Gerhard Schroeder tha se beson që Shtetet e Bashkuara do ta fitojnë luftën në Irak.
Scroeder i ka deklaruar televizionit gjerman se ai dhe qeveria mbeten kundërshtarë të luftës, por ka thënë se "çdo njeri i arsyeshëm" dëshiron fitore të shpejtë të forcave të koalicionit.
Komentet e tij janë mbështetja e parë që u bëhet forcave amerikano-britanike.
XS
SM
MD
LG