Ndërlidhjet

BAGDAD


Lideri i Irakut Saddam Hussein përmes televizionit i është drejtuar opinionit, duke thënë se populli irakien, me ndihmën e Zotit nga kjo luftë do të dalë fitues.
"Goditni ata, goditni me fuqinë e besimit dhe bëni rezistencë me gjithë forcën", tha Hussein.
Nuk është e qartë kur ështe bërë incizimi i fjalimit.
XS
SM
MD
LG