Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka njoftuar se presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush dhe kryeministri i Britanisë Tony Blair, javën e ardhshme planifikojnë të takohen në Irlandën Veriore për të diskutuar rreth luftës në Irak.
Ky do të jetë takimi i tretë ballë për ballë i dy liderëve në tre javët e fundit.
XS
SM
MD
LG