Ndërlidhjet

LONDËR


Mediat britanike kanë njoftuar se kufomat e disa qindra personave janë zbuluar nga trupat britanike në morgun e qytetit al-Zubar në jug të Irakut.
Morgu ishte pjesë e një baze të mbrojtjes irakene dhe në mesin e kufomave kishte dhe nga ata me veshje ushtarake.
Nuk ka informacione se prej sa kohësh kufomat gjenden në morg, ndërsa është kërkuar ndihma e ekspertëve në identifikimin e tyre.
XS
SM
MD
LG