Ndërlidhjet

BEOGRAD


Policia serbe në vazhdën e hetimeve për vrasjen e ish-kryeministrit serb, Zoran Xhinxhiq, ka arrestuar Borisllav Mikelic, ish udhëheqës i serbëve të Kroacisë. Mikelic për një kohë të shkurtër ka shërbyer si kryeministër i të vetshpallurit minishtet serb brenda Kroacisë.
Udhëheqësi i serbëve të Kroacisë besohet se ka lidhje me grupet që kryen vrasjen e Xhinxhiqit.
Njëherësh është arrestuar dhe Millorad Bracanovic, ish zyrtar i lartë i shërbimeve sekrete serbe.
XS
SM
MD
LG