Ndërlidhjet

UASHINGTON


Forcat e koalicionit do të luftojnë deri në rrëzimin e qeverisë së Sadam Huseinit dhe mbështetësit e tij të përballen me akuzat për krime lufte.
Kështu ka deklaruar presidenti aemrikan, George Bush, në fjalimin e përjavshëm në radio, duke shtuar se fshat pas fshati, qytet pas qyteti clirimi po vjen për popullin e Irakut.
XS
SM
MD
LG