Ndërlidhjet

GJENEVË


Një ekip i Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq Ndërkombëtar ka bërë të ditur se spitalet e kryeqytetit iraken po veprojnë jashtë mundësive të tyre.
Kryqi i Kuq njofton, se ekipi i tij në Bagdat, ka vizituar 4 spitale dhe ka parë disa qindra të plagosur dhe të vrarë nga bombardimet apo luftimet.
XS
SM
MD
LG