Ndërlidhjet

BUKURESHT


Kryetarët e qeverive të 7 vendeve lindore, kandidate për t'u anëtarësuar në NATO, kanë kërkuar afrimin më të shpejtë të Shqipërisë dhe vendeve të dala nga ish-Jugosllavia në Bashkimin Evropian dhe Aleancën veriatlantike.
Kjo është bërë e ditur pas takimit të 7 vendeve, që u zhvillua pranë kryqeytetit rumun, Bukuresht.
Kryeministri sllovak ka kërkuar mbajtjen e një konference mbi të ardhmen e Ballkanit në marsin e vitit 2004.
XS
SM
MD
LG