Ndërlidhjet

MOSKË


Konvoji me të cilin po udhëtonte ambasadori rus në Irak është qëlluar dhe për pasojë janë plagosur disa persona, ndërsa nuk dihet ende gjendja e ambasadorit.
Ambasadori rus ishte në rrugë drejt Sirisë, pasi kishte lënë Bagdatin, si pasojë e ashpërsimit të luftimeve.
Ministria e jashmte ruse, e cila ka njoftuar për incidentin, ka nënvizuar se nuk dihet se kush ka qëlluar. Komanda amerikane ka konfirmuar se forcat e koalicionit nuk kanë goditur konvojin në fjalë.
XS
SM
MD
LG