Ndërlidhjet

TEHERAN


200 kufomat e gjetura nga trupat britanike në një morg në qytetin iraken të Basrës, janë të ushtarëve iranianë, të vrarë gjatë luftës së viteve 1980 – 88, mes Iranit dhe Irakut, kanë njoftuar burimet iraniane.
Autoritetet iraniane kanë kërkuar nga Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq të kthejë trupat në Iran.
XS
SM
MD
LG