Ndërlidhjet

MOSKË


Këshilltarja për siguri kombëtare e presidentit amerikan George Bush, Condolezza Rice, ka mbërritur në Moskë për të diskutuar mbi bashkëpunimin mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë.
Burimet zyrtare të Uashingtonit kanë theksuar angazhimin "për një partneritet strategjik e afatgjatë" me Moskën.
Mardhëniet mes dy vendeve po kalojnë një fazë delikate si pasojë e kundërshtimit të Rusisë ndaj luftës në Irak.
XS
SM
MD
LG