Ndërlidhjet

BEOGRAD


Dy nga shefat e shërbimeve sekrete në kohën e regjimit të Sllobodan Millosheviqit, të cilët janë arrestuar si të dyshuar në vrasjen e ish kryeminsitrit serb Zoran Xhinxhiq, mund të dërgohen në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës.
Bëhet fjalë për ish shefin e shërbimit sekret, Jovica Stanishic, dhe Franko Simatovic.
Nëse Gjyakta e Hagës për ish Jugosllavinë bën publike ngritjen e akt padisë kundër tyre, atëherë ata do të dërgohen në Hagë, ka nënvizuar ministri i jashtëm Goran Svilanovic.
XS
SM
MD
LG