Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Mbrojtjes i Serbisë dhe Malit të Zi, Boris Tadic, ka deklaruar se qeveria ku ai bën pjesë do të marrë masat për të kapur dhe dërguar në Gjykatën e Hagës Ratko Mlladicin. Mlladic një ndër të kërkuarit kryesor të gjykatës ndërkombëtare akuzohet për masakrimin e 8 mijë boshnjakëve në Srebrenicë.
XS
SM
MD
LG