Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjatë depërtimit të sotëm në Bagdad ka pasur shkëmbime të fuqishme zjarri ndërmjet trupave amerikane dhe forcave të Irakut, të cilat i kanë bllokuar disa ura mbi lumin Tigër. Trupat e Irakut gjithashtu i mbronin ndërtesat e ministrive.
Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara kanë thënë se marincat poashtu janë futur në kryeqytet nga pjesa jug-lindore. Me këtë rast dy prej tyre janë vrarë në luftimet për të siguruar urat në Bagdad.
XS
SM
MD
LG