Ndërlidhjet

BAGDAD


Në një distancë dy kilometërshe, në pjesën tjetër të lumit Tigër, ministri i informatave i Irakut, Mohammed Saeed al–Sahaf u paraqit në kulmin e një hoteli për të mbajtur një konferenmcë për shtyp.
Al-Sahaf tha se në Bagdad nuk kishte tanke amerikane dhe se kryeqyteti i Irakut është i sigurtë dhe nuk është nën kontrollin e forcave amerikane.
XS
SM
MD
LG