Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy ushtarë të Shteteve të Bashkuara dhe dy gazetarë janë vrarë, ndërsa 15 njerëz janë plagosur kur një raketë e goditi qendrën komanduese amerikane në paralagjet jugore të Bagdadit.
Majori i ushtrisë amerikane Mike Birmingham tha se dy nga të lënduarit janë në gjendje kritike.
XS
SM
MD
LG