Ndërlidhjet

SHKUP


Shpërthimi i mbrëmshëm në lagjen Çair të Shkupit, kryesisht të banuar me shqiptarë, është shkaktuar nga bomba e vendosur nën një automjet, njoftoi policia.
Në shpërthimin nuk pati të lënduar, kurse motivet ende nuk dihen.
Ndërkaq sot, një grup shqiptarësh e ka bllokuar magjistralen Shkup-Tetovë duke kërkuar lirimin e ish pjesëtarëve të UÇK-së.
Protesta kaloi qetë dhe pa incidente.
XS
SM
MD
LG