Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeministri i Serbisë Zoran Zhivkoviq, sot u zotua për arrestimin e të gjithë të dyshuarve për krime lufte, që kërkohen nga Tribunali i Hagës, dhe tha se Serbia ka përgjegjësinë t'i përmbushë obligimet ndaj Tribunalit.
Zhivkoviq, tha se "individë të caktuar në armatë" mund t'i kenë mbrojtur të dyshuarit, përfshirë edhe komandantin e serbëve të Bosnjes, Ratko Mlladiq.
XS
SM
MD
LG