Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e Irakut u rezistuan forcave të koalicionit duke i bllokuar urat mbi lumin Tigër dhe duke mbrojtur objektet kryesore të ministrive. Të paktën dy ushtarë amerikanë dhe dy gazetarë u vranë në jug të Bagdadit, gjatë një kundërsulmi të irakienëve.
Nga juglindja, marincat e Shteteve të Bashkuara avancuan brenda qytetit duke kaluar lumin Tigër. Dy marinca u vranë në një incident nga të shtënat jo-armiqësore.
XS
SM
MD
LG