Ndërlidhjet

VARSHAVË


Dy gazetarë polakë janë raportuar të zhdukur, pasi që sot pasdite janë rrëmbyer nga persona të armatosur në një pikë kontrolli, 130 kilometra në jug të Bagdadit.
Kolegët e tyre kanë treguar se dyshja e gazetarëve janë rrëmbyer nga 6 irakienë të armatosur në rrugën ndërmjet qyteteve Qerbela dhe Najaf.
XS
SM
MD
LG