Ndërlidhjet

ATHINË


Bashkimi Evropian i ka kritikuar vërsuljet e ushtrisë izraelite në Bregun Perëndimor, duke i cilësuar si "ndëshkime kolektive" të palestinezëve.
Në komunikatën e Greqisë, kryesueses aktuale të unionit, shfaqet shqetësimi nga operacioni i javës së kaluar i Izralit në kampin e refugjatëve në Tulkarem të Bregut Perëndimor.
Ndërkohë, ministri i jashtëm i Gjermanisë Joschka Fischer arriti për vizitë tre ditëshe në Izrael, që me zyrtarët palestinezë dhe izraelitë ta diskutojë mundësinë e përfundimit të dhunës 30 muajshe.
XS
SM
MD
LG