Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri i Brendshëm i Serbisë Dushan Mihajlloviq tha se policia e ka zgjidhur vrasjen e kryeministrit Zoran Xhingjiq.
Ai ka deklaruar se gjithçka rreth atentatit është sqaruar, shumica e të ndërlidhurve janë në burg, dhe shumica e kanë pranuar pjesëmarrjen në vrasjen, përfshirë edhe vetë autori i vrasjes.
XS
SM
MD
LG