Ndërlidhjet

PEKIN


Debati i ardhshëm në Këshillin e Sigurimit lidhur me krizën mbi programet bërthamore të Koresë së Veriut, nuk do ndihmojë në zgjidhjen e problemeve, kanë deklaruar burimet zyrtare kineze.
Pritet që gjatë ditës së nesërme Këshilli i Sigurimit të diskutojë me dyer të mbyllura.
Ndërkaq

Kina, një ndër vendet me mardhënie më të afërta me Korenë e Veriut ka kundërshtuar takimin, ndërsa mbështet bisedimet e drejtpërdrejta mes Penjanit dhe Uashingtonit.
XS
SM
MD
LG