Ndërlidhjet

BAGDAT


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se forcat e koalicionit e kanë shtuar praninë e tyre në Bagdad, dhe kanë hasur në rezistencë të kufizuar nga irakienët.
Zëdhënësi i Komandës Qendrore në Katar, kapiteni Frank Thorp tha se forcat amerikane i kanë pushtuar pallatet presidenciale në qendër të qytetit. Ai tha se operacioni e përcjell mesazhin e qartë se "forcat e koalicionit janë të afta të operojnë kudo që duhet
XS
SM
MD
LG