Ndërlidhjet

BASRA


Trupat britanike filluan sot një operacion masiv për t'i shpërndarë ujë banorëve të Basrës, pasi kanë vënë qytetin nën kontroll. Basra, një nga qytetet më të mëdha në Irak, po përballet me mungesën e ujit të pijshëm.
Trupat britanike me armatim të rëndë gjenden kudo nëpër qytet, për ta siguruar atë jo vetëm nga ndonjë grup i mbetur i forcave irakene, por dhe nga hajdutët të cilët gjatë ditës vodhën orenditë e hotelit Sheraton të Basrës.
XS
SM
MD
LG