Ndërlidhjet

GJENEVË


Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq ka pezulluar përkohësisht aktivitetet në Bagdat, si pasojë e rrezikut të lartë dhe gjendjes kaotike që ekziston në kryeqytetin iraken.
Autokolona, me ndihma të kësaj organizate, është qëlluar pasditen e djeshme, ndërsa vetë Kryqi i Kuq shpreh keqardhjen që nuk ndihmon dot popullsinë në nevojë.
XS
SM
MD
LG