Ndërlidhjet

MOSKË


Kremlini ka hedhur poshtë kërkesën e Bashkimit Evropian dhe të një numri vendesh evropiane për hetime mbi gjendjen e të drejtave të njeriut në Ceceni.
Bashkimi Evropian ka akuzuar Rusinë për përdorim të torturës, për vrasje pa gjyqe dhe rrëmbime në Ceceni.
XS
SM
MD
LG