Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit ka diskutuar me dyer të mbyllura gjendjen në Korenë e Veriut, por ka dështuar në miratimin e një deklarate që dënonte hapat e Penjanit rreth aktivizimit të programeve bërthamore.
Kundërshtimi i Kinës dhe Rusisë ka bërë që Këshilli i Sigurimit të mos dalë me një qëndrim të përbashkët.
Ambasadori amerikan pranë Kombeve të Bashkuara, John Negroponte ka nënvizuar se takimi qe i pranueshëm, por Uashingtoni do kërkojë një zgjidhje shumëpalëshe të problemit.
XS
SM
MD
LG