Ndërlidhjet

SHKUP


Ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë Vllado Buçkovski e ka suspenduar kreun e Akademisë Ushtarake, kolonelin Stojçe Deskovski, pasi disa civilë të dehur, të dielën kishin hyrë në kazermë dhe e kishin rrahur një ushtar shqiptar.
Dy nga sulmuesit menjëherë janë arrestuar nga policia.
Deklarata thotë se ministria, ashpër e dënon incidentin dhe i hedh poshtë pohimet për ekzistimin e dhunës etnike në ushtri.
XS
SM
MD
LG