Ndërlidhjet

RIAD


Ministria e Brendshme e Saudisë tha se e ka ekzekutuar një pakistanez për trafikimin e heroinës në mbretërinë.
Sipas ligjit islamik Sheriatit, Arabia Saudite i ekzekuton vrasësit, dhunuesit dhe trafikantët e drogës.
Vitin e kaluar u ekzekutuan 45 vetë.
XS
SM
MD
LG