Ndërlidhjet

PARIS


Franca ka përshëndetur rënien e regjimit të Sadam Huseinit dhe ka këkruar marrjen emasave për dërgimin sa më të shpejtë të ndihmave humanitare në rajon.
Franca ka qenë ndër vendet kryesore që ka kundërshtuar luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG