Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia do të tërheqë të gjithë trupat e saj që gjenden në misione paqeruajtëse në Ballkan, kanë bërë të ditur burime të ministrisë së mbrojtjes ruse. Ky lajm është konfirmuar dhe nga zyrtarë të NATO-s në Bruksel.
Për 650 trupat ruse në Kosovë dhe 320 në Bosnjë, do të duhet rreth një muaj kohë për t'u tërhequr.
Tërheqja lidhet me arsye financiare të Moskës zyrtare.
XS
SM
MD
LG