Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut mund të mos përfillë asnjë nga vendimet e Këshillit të Sigurimit lidhur me ndërprerjen e programeve bërthamore.
Kështu ka deklaruar ministri rus i mbrojtjes, Sergei Ivanov, pas takimit me homologun e tij koranojugor.
Gjatë ditës s ëdjeshme Këshilli i Sigurimit, me kundërshtimin e Kinës dhe Rusisë, nuk pranoi të dënonte tërheqjen e Penjanit nga marrëveshja për mos shtimin e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG